No 2020.gada 1.janvāra Ādažu novadā mainīsies maksa par nešķiroto sadzīves atkritumu apsaimniekošanu


Saskaņā ar Ādažu novada domes un SIA “Eco Baltia vide” noslēgto līgumu par atkritumu apsaimniekošanu, no 2020.gada 1.janvāra Ādažu novadā mainīsies maksa par nešķiroto sadzīves atkritumu apsaimniekošanu. Izmaiņas pakalpojuma maksā pamatā saistītas ar to, ka no 2020.gada 1.janvāri celsies dabas resursu nodoklis (DRN) par sadzīves atkritumu noglabāšanu poligonā.

Par sadzīves atkritumu noglabāšanu SIA “Getliņi EKO” poligonā, kurā tiek nogādāti nešķirotie sadzīves atkritumi no Ādažu novada, nākamgad būs jāmaksā 60,81 EUR par vienu tonnu, kur iekļauts arī DRN pieaugums no līdzšinējiem 43,00EUR/t uz 50,00EUR/t.

No 2020.gada 1.janvāra Ādažu novadā atkritumu apsaimniekošanas tarifs pieaugs par 0,56 EUR/m3. Šogad maksa par viena m3 nešķiroto sadzīves atkritumu apkalpošanu ir 13,78 EUR (bez PVN), savukārt no 2020.gada 1.janvāra tie būs 14,34 EUR (bez PVN). Kā piemēram, izmaksas par privātmājās visbiežāk izmantotā 0,24m3 konteinera izvešanas reizi būs 3,44 (bez PVN) līdzšinējo 3,30 EUR (bez PVN) vietā. Plašāka informācija par gaidāmajām izmaiņām pieejama mūsu mājaslapā.

Lai samazinātu savas izmaksas par nešķiroto sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, aicinām iedzīvotājus šķirot atkritumus un izmantot SIA “Eco Baltia vide” piedāvātās iespējas. Ādažu novada iedzīvotāji un uzņēmumi var šķirot gan iepakojumu (stikla pudeles un burkas, plastmasas, metāla, kartona/papīra iepakojumus), gan bioloģiskos atkritumus, kā arī iedzīvotājiem ir pieejams atkritumu šķirošanas laukums Kadagā, „Kadagas attīrīšanas ietaises” un tekstila izstrādājumu šķirošanas konteiners.

Tāpat aicinām iedzīvotājus izmantot arī iespēju nodot nolietoto elektrotehniku bez maksas savā dzīvesvietā, piesakot tās izvešanu pa tālr. 8717 vai rakstot uz e-pastu adazi@ecobaltiavide.lv 

Pateicamies Jums par līdzšinējo sadarbību un ar prieku rūpēsimies par tās sekmīgu turpinājumu!

Ar cieņu,

SIA “Eco Baltia vide”

PIEVIENOTIE DOKUMENTI