Pārskatīsim apkures lietošanas principus un mainīsim savus paradumus!


Cienījamie iedzīvotāji!

Saistībā ar dabasgāzes cenas pieaugumu un prognozi par augsto siltumenerģijas cenu, kas nemazināsies arī nākamajos mēnešos, lai samazinātu izdevumus par apkuri, padomāsim ko varam darīt paši – pārskatīsim apkures lietošanas principus un mainīsim savus paradumus!

 Ieteikumi:
1.  
Samazinot temperatūru telpā par 2 grādiem, iespējams iegūt siltumenerģijas ekonomiju līdz pat 10%.
2. Dodoties ārā no savām mājām uz ilgāku laiku, samaziniet temperatūru dzīvoklī, bet ne zemāk par 15 C, lai neveidotos mitrums un pelējums, tādējādi samazinot gāzes patēriņu un maksu par apkuri.
3. Pārliecināties, ka nekas netraucē gaisam brīvi cirkulēt ap radiatoriem, un nenovietojiet tam priekšā mēbeles, kā arī nenosedziet tos ar aizkariem. 
4. Telpu vēdināšanu veiciet ar pilnībā atvērtu logu 5-10min. Pirms loga atvēršanas radiatora termostatisko vārstu nepieciešams aizgriezt ciet, vēlams aizvērt arī vēdināmās istabas durvis. Kad telpa ir izvēdināta, tad vispirms ļaujiet izvēdinātās istabas gaisam sajaukties ar pārējo telpu gaisu un tikai pēc tam atgrieziet termostatisko vārstu iepriekšējā stāvoklī. 
5. Apkures sezonas laikā neizmantojiet logu vēdināšanas režīmu (atgāžot), jo šajā režīmā nenotiek gaisa apmaiņa, bet tikai aukstā āra gaisa pieplūde, kas dzesē telpu.
6. Pārbaudiet logu blīvējumu un nepieciešamības gadījumā veikt gumijas blīvējuma maiņu.
7. Ekonomiskāk lietojiet karsto ūdeni.
8. Izvēlaties dušu vannas vietā (karstā ūdens uzsildīšanai arī tiek lietota siltumenerģija). 

PIEVIENOTIE DOKUMENTI