PAZIŅOJUMS!


Saistībā ar publiskajā telpā izplatīto informāciju par legionellu, jeb leģionāru slimības izplatīšanos, un ar mērķi – ierobežot inficēšanos ar legionellas baktēriju – aicinām iedzīvotājus ievērot drošības pamatprincipus saslimšanas risku ierobežošanai.

Infekcijas avots ir baktēriju (legionellu) saturošs ūdens. Cilvēki inficējas, ieelpojot baktērijas saturošas aerosolizētas ūdens daļiņas, kas veidojas no sīkiem ūdens pilieniņiem, kad ar legionellām piesārņotais ūdens atsitas pret cietām virsmām.

Veicamie profilaktiskie pasākumi legionelozes saslimšanas risku samazināšanai:

-Novērst situācijas, kad ūdens apgādes sistēmā rodas ūdens sastāvēšanās, kas veicina bioplēves augšanu.

-Izvairīties no stāvoša ūdens izlietošanas.

-Pirms lietošanas skalot ilgi nelietotās ierīces, piemēram, dušas uzgaļus un izlietnes jaucējkrānu iekšējās virsmas mazgāt un tīrīt, izmantojot hloru saturošus dezinfekcijas līdzekļus.

-Iespēju robežās ūdeni pirms lietošanas notecināt. Veicot notecināšanu, izmantot tikai auksto vai tikai karsto ūdeni, jo legionelozes baktērijām labvēlīga vairošanās vide ir +20 0C līdz +45 0C silts ūdens.

-Regulāri tīrīt karstā ūdens tvertnes, skalot to cauruļvadu sistēmas ( ūdens sildītāji, boileri ) un uzturēt karstā ūdens temperatūru vismaz +55 0C.

-Telpās izmantotiem gaisa mitrinātājiem jābūt brī- viem no organiskā un neorganiskā aplikuma, un tajos jāizmanto tikai tīrs un ikdienas svaigi ieliets ūdens, kas ir novārīts un atdzesēts. Vienreiz nedēļā vajadzētu rūpīgi iztīrīt mitrinātāja iekšpusi, izmantojot piemērotu tīrīšanas līdzekli saskaņā ar ražotāja norādījumiem.

Papildus informējam, ka SIA “Ādažu namsaimnieks” no savas puses veic pamatpasākumus legionellu baktēriju vairošanās ierobežošanai – patstāvīgi nodrošinot karstā ūdens temperatūru izejā no siltummaiņa ne zemāku par + 550C, legionelozes baktērijām nelabvēlīgu vidi, un regulāri apsekojot un novērtējot iekšējos ūdensvadus un siltummezglus.  Atbilstošas temperatūras uzturēšana ir efektīvākais profilakses veids.

Papildu informācija par legionelozi pieejama Veselības inspekcijas mājaslapā www.vi.gov.lv un Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā www.spkc.gov.lv.

Jūsu mājas Pārvaldnieks SIA “Ādažu namsaimnieks”

PIEVIENOTIE DOKUMENTI